Episkop budimljansko nikšićki Metodije danas je ustoličen. Čin ustoličenja obavio je partijarh Porfirije, a ustoličenje je obavljeno u manastiru Đurđevi stupovi, u Beranama. Nakon ustoličenja, vjernicima se obratio episkop Metodije.

Ustoličenju episkopa Metodija, u porti manastira prisustvovalo je više hiljada vjernika, a ceremoniju ustoličenja predvodio je patrijarh Srpske pravoslavne crkve.

Nakon ustoličenja, obratio se novoizabrani episkop budimljansko- nikšićki, koji je naslijedio mitropolita Joanikija.

Pored ostalih, ustoličenju su prisustvovali premijer Zdravko Krivokapić- predsjednik Vlade, više ministara, poslanika, nekoliko predsjednika opština među kojima je Tihomir Bogavac- predsjednikom Opštine Berane, kao i čelnici opština: Andrijevica, Nikšić, Budva, Tivat…

Takođe, ceremoniji su prisustvovali i partijski funkcioneri DF-a, Demokrata, SNP-a…

Episkop Metodije je izabran za episkopa budimljansko-nikšićkog na Svetom arhijerejskom saboru Srpske pravoslavne crkve održanom maja ove godine.

Podsjetimo, svečanosti povodom ustoličenja episkopa Metodija započele su juče, kada je održana večernja služba kojoj je prisustvovao veliki broj vjernika. Toj službi su prisustvovali i patrijarh Porfirije i mitropolit Joanikije.

S. R.