Predsjednik Opštine Berane Tihomir Bogavac čestitao je u ime Opštine Berane i u svoje lično ime ustoličenje Episkopu budimljansko-nikšićkom gospodinu Metodiju.
„Poštovani Vladiko, čestitam Vam u ime Opštine i u svoje lično ime ustoličenje i stupanje na dužnost Episkopa budimljansko-nikšićkog, ubijeđen da ćete svoju dužnost obavljati časno i da ćete ići stopama svoga prethodnika, da ćete biti oslonac našem narodu i glas razuma i pomirenja”, objavljeno je na zvaničnom sajtu beranske lokalne uprave.
Kako je navedeno, Bogavac je izrazio uvjerenje da su Eparhija budimljansko-nikšićka i verujući narod dobili dostojnog duhovnog pastira.
“Želim Vam dobrodošlicu u Berane. Na mnoga ljeta Vladiko. Dostojan“, zaključuje se na sajtu Opoštine Berane.
K. I.