Petnjičanka Lena Korać, učenica II razreda Srednje stručne škole u Beranama, boravila je mjesec dana na stručnom usavršavanju u Bolonji, u Italiji.
Ona je na konkursu, u okviru projekta #interVETWB, u saradnji sa privrednom komorom i CSO, izabrana za stipendiranje profesionalne prakse programiranja u Sevilji, u Španiji, ali je došlo je do promjene plana pa je mlada Petnjičanka usavršavanje obavila u Italiji, objavio je Portal Radio Petnjica.
“Prvog septembra umjesto polaska u školu, pošla sam na avionski let za Bolonju. Drago mi je što sam dobila priliku stručnog usavršavanja i putovanja u jednom. Oduševio me je grad kao i ekipa koja je je krenula na put sa mnom. Kroz taj period prakse usavršila sam engleski jezik pa čak naučila nešto italijanskog, usavršila svoje soft skils i naučila kako da radim u većem timu”, citirao je Radio Petnjica izjavu Korać.
Prema navodima tog medija, ona se brzo adaptirala na njihov način života.
“Ovo putovanje bih okarakterisala kao jedno veliko životno iskustvo u kome se nista ne može izgubiti već puno toga dobiti”, istakla je Korać, naglasio je Radio Petnjica.
K. I.