Juče je u Petnjici otvoren 21.Međunarodni sajam ,,Dani poljoprivrednih proizvoda i domaće radinosti Petnjica 2021”. Sajam je okupio proizvođače iz Bijelog Polja, Rožaja, Berana, Andrijevice, Mojkovca, Kolašina, Plava, Gusinja i Petnjice, koji su izložili svoje proizvode i mehanizaciju.

Prisutnima se obratio Samir Agović- predsjednik Opštine Petnjica, koji je istakao da sajam traje dvije decenije, čije izlagače i prijatelje Petnjica sa ponosom dočekuje, objavio je Portal Radio Petnjica.

Ministarstvo poljoprivrede i opština Petnjica u kontinuitetu rade na poboljšanju uslova za poljoprivrednike, ali to nije dovoljno. Svjedočimo da iz godine u godinu imamo najbolju podršku i saradnju upravo sa Ministrastvom poljoprivrede, bez obzira ko je na čelu”, rekao je Agović.

On se zahvalio čelnicima iz prethodnog Ministarstva poljopivrede na podršci, ali i aktuelnom ministru Stijoviću koji je nastavio da pruža snažnu podršku Opštini.

Imam i činjenice, ministar Stijović je jedini član sadašnje Vlade koji je posjetio Petnjicu, jedini dao obećanja i jedini ih ispunio”, istakao je Radio Petnjica Agovićevu izjavu.

Ispunjeno je obećanje za 70.000€ eura koje je Ministarstvo opredijelilo za završetak vodovoda Murovsko vrelo. Dobili smo 30.000€ za podršku u razvoju infrastrukture. Imamo obećanje od ministra da će se naći rješenje za vodosnadbijevanje mještana u Javorovoj”, rekao je Agović, naglasio je Radio Petnjica.

Prema navodima tog medija, izražavajući zadovoljstvo što prisustvuje Sajmu, ministar Stijović je kazao da njegovo trajanje dokazuje i kvalitet manifestacije.

Organizacija sajma u Petnjici postala je tradicija i on je postao prepoznatljiv u Crnoj Gori i na njemu vidimo plodove uspješnog rada”, rekao je Stijović, istakao je portal.

K. I.