Povodom 15. oktobra, međunarodnog „Dana bijelog štapa“, Novica Obradović- predsjednik SO Berane, organizovao je u subotu, 23. oktobra, prijem za predstavnike Saveza slijepih Crne Gore, Udruženja slijepih za Berane, Andrijevicu, Plav i Rožaje, te članove Muzičkog orkestra Saveza slijepih Crne Gore: Anđelu Dragović, mr Nikolu Zekića i Branka Raičevića.
Pored Obradovića, prijemu su prisustvovali Damjan Ćulafić- sekretar Sekretarijata za sport, kulturu, omladinu i saradnju sa NVO Opstine Berane, kao i Remzija Ramusović- savjetnik za odnose sa NVO u istom sekretarijatu.
Izražavajući zadovoljstvo što je u mogućnosti da ugosti pregaoce na polju zaštite ljudskih prava, Obradović je saopštio da je opredijeljen za snažniju inkluzivnu, kako lokalnu tako i državnu, politiku, i podršku razvoju i afirmaciji svih aktivnosti Saveza slijepih Crne Gore, objavljeno je na zvaničnom sajtu beranske lokalne uprave.
„Ja bih istakao da je i u mojoj percepciji on (Dan bijelog štapa) postao jedan od najznačajnijih datuma, a posebno kao Međunarodni dan osoba oštećenog vida. Bijeli štap je, ipak, za mene, simbol nastojanja slijepih građana da se samostalno kreću u mikro i makro prostoru i da dostignu što viši nivo samostalnosti u obrazovanju, radu i svakodnevnom životu“, naglasio je predsjednik SO, koji je primijetio da, prateći rad i individualne i kolektivne uspjehe slijepih i slabovidih lica, čini se da za njih nema ni u čemu prepreka, ili ako ih i ima da se prevazilaze sa najvećim uspjesima.
„Ipak, jasno nam je da je vaš socijalni položaj nezadovoljavajuć i da ga treba permanentno popravljati“, zaključio je Obradović, istaknuto je na sajtu Opština Berane.
K. I.