Započeti su radovi na izgradnji trotoara u Petnjici. Trotoar se radi od objekta Centra za kuturu do Plandišta.
Lokalna uprava je iz budžeta izdvojila 93.000 eura za izradu projektne dokumentacije i gradnju trotoara sa rasvjetom, objavio je Portal Radio Petnjica.
Kako je navedeno, dužina pješačke staze iznosi 700 metara.
Predsjednik opštine Samir Agović istako je da će se lokalna uprava ozbiljno baviti infrastrukturom u centru Petnjice.
„Nastavljamo da uljepšavamo naš grad, našu opštinu i mislim da stvaramo nove vrijednosti upravo kako to građani očekuju od nas. Izgradnja trotoara i rasvjete biće od suštinskog značaja za mještane centra, ali i za sve građane opštine“, istakao je Radio Petnjica izjavu Agovića.
On je dodao da će izgradnja trotoara i rasvjete promijeniti izgled Petnjice i značiće za bezbjednost pješaka, posebno djece.
„Ovo je dionica kojom se brzo vozi i to pričinjava problem pješacima“, kazao je Agović.
On je naglasio, ukoliko vremenske prilike dozvole, da će do kraja građevinske sezone trotoar sa rasvjetom predati građanima na korišćenje, zaključio je portal.
K. I.