Građani Kolašina dans će održati novi protestni skup zbog razrješenja dosadašnje direktorice tamošnjeg Doma zdravlja dr Jelene Zindović.
"Novo mirno okupljanje građana biće održano sa početkom u 11 časova, kada ćemo od nadležnih još jednom zatražiti da javno saopšte razloge njene smjene i povuku svoju odluku", stoji u najavi.
Oni su zahvalili svim doktorima, pacijentima Doma zdravlja i ostalim građanima koji su podržali prethodno okupljanje.
Podsjetimo, Odluka Ministarstva da se prije isteka mandata smijeni direktorica Doma zdravlja u Kolašinu Jelena Zindović izazvala je nezadovoljne građane Kolašina da se u utorak okupe ispred objekta Doma zdravlja i daju podršku doktorki Zindović.
Tom prilikom, oni su odluku Ministarstva zdravlja nazvali neutemeljenom i neprihvatljivom za pacijente.
Zato su se, kako su naglašavali, okupili ispred zdravstvene ustanove u kojoj je Zindović unaprijedila uslove za rad i liječenje građana. Zahtijevali su da se odluka Ministarstva zdravlja preispita i sačuva ugled koji je kao ljekar i humanista Zindović stekla u Kolašinu.
K. I.