Grupa građana Kolašina okupila se i juče ispred Doma zdravlja, u znak protesta zbog razrješenja doskorašnje direktorice te ustanove dr Jelene Zindović. Oni su juče najavili radikalizaciju protesta, ukoliko dr Jelena Borovinić Bojović- ministarka zdravlja, ne preinači svoju odluku.
Okupljeni su pozvali ministarku da povuče rješenje o razrješenju Zinović.
Kakao je kazala Milka Šćepanović, posljedice smjene doktorke Zindović već se osjećaju. Ona tvrdi da ima nezvanične informacije da se specijalistički pregledi, to jest, dolasci specijalista u Kolašinu otkazuju.
„Šaljem jasnu poruku da ne prihvatamo smjenu dr Zindović. Sve dok u u ovoj državi ne budu svi kvalitetno obavljali svoj posao, bićemo taoci ljudi koji, ni na koji način, osim udarom na građane, ne mogu dokazati svoju vrijednosti. Ministarko Borovinić Bojović, danas ste bili pozvani da se obratite građanima koji su nezadovoljni Vašim odlukama. Nijeste došli. Nemaju građani Kolašina ništa protiv bilo koga. Građani zbog pandemije gube svoje najmilije, a vi, ministarko, njihovu bol produbljujete oduzimajući im struku“, saopštila je Šćepanović.
Podsjetimo, protesti građana Kolašina traju od početka novembra, kada je objavljeno da je ministarka Borovinić smijenila sa mjesta direktorice Doma zdravlja doktoricu Jelenu Zindović.
Juče su se građani okupili četvrti put, a tom okupljanju je, kao i prethodnom, kao građanin, prisustvovao Milosav Bulatović- predsjendik Opštine Kolašin.
On je ponovo pohvalio zalaganje i profesionalnost doskorašnje direktorice Doma zdravlja.
K. I.