Mještani Bistrice su juče održali četrdesetominutnu blokadu magistralnog puta Bijelo Polje - Prijepolje u znak upozorenja da se dogovoreno mora ispuniti.
Do blokade je došlo, uprkos tome što je na jučerašnjem sastanku Uprave javnih radova sa izvođačima radova i predstavnicima opštine i MZ Bistrica dogovoren nastavak radova na putu Lozna luka - Bistrica u dužini od 7,4 kilometara.
Na sastanku, koji je prethodio potpisivanju sporazuma, precizirani su prioritetini radovi, dinamika i vrijeme završetka odrđenih poslova.
"Utvrđeno je da ne postoje neriješeni imovinsko pravni odnosi koji su bili smetnja da Telekom odradi svoj dio posla pa se ta kompanija obavezala da zaostale poslove završi u narednih sedam dana. Kompanija Ramel takođeće, prema sporazumu, treba da u roku od sedam dana postaviti kablove za struju. Završetkom ovih poslova Štrabak bi 22. avgusta mogao da počne sa izgradnjom poslednje faze puta", kazao je Sakib Čindrak- predsjednik MZ Bistrica.
Uvažen je zahtjev kompanije Štrabak da se isključe svi zahtjevi mještana koji nijesu dio usvojenog projekta u suprotnom najavili su prekid radova. Zahtjevi koji su sporni, dogovoreno je da se rješavaju kroz nadležne institucije.
"Dugo čekani sporazum o nastavku radova na putu prema Bistrici konačno je stigao na radost Bistrična, pa sada nema smetnji da se njegova izgradnja privede kraju", kazao je mještanin Sabahudin Mahmutović.
Naredni protesti Bističani su najavili u slučaju da se ne ispoštuje dogovorena dinamika radova za 22. Avgust.
Izvor: Portal RTCG