Usljed neracionalne potrošnje vode DOO „Vodovod i kanalizacijaBerane će uvesti restriktivni režim vodosnabdijevanja potrošača u naseljima Polica, Dapsiće, Petnjik i Gornja Budimlja. Restrikcije će trajati po dva dana sve do uspostavljanja stabilizacije vodoizvorišta Dapsićko vrelo.

Planirana isključenja vode će se obavljati po sledećem rasporedu za ovu sedmicu: Dapsiće,Petnjik i Gornja Budimlja (ponedeljak i utorak), Polica (srijeda i četvrtak), Dapsiće,Petnjik i Gornja Budimlja ( petak i subota)”, istaknuto je na zvaničnom sajtu Opštine Berane.

Kako se dodaje, građani će blagovremeno biti obaviješteni o eventualnim promjenama plana restrikcije putem sredstava javnog informisanja.

D.O.O Vodovod i kanalizacija Berane u saradnji sa Кomunalnom inspekcijom i Кomunalnom policijom vršiće kontrolu mjera primjene restrikcije potrošnje vode. Protiv korisnika koji se ne pridržavaju ovih mjera, primijeniće se kaznene odredbe”, naglašeno je iz beranske lokalne uprave.

K. I.