Poljoprivrednici sa područja beranske opštine koji su pretrpljeli štetu od grada koji je padao u srijedu, 14. avgusta, od ponedjeljka, 19- tog avgusta, mogu podnijeti zahtjev za sanaciju štete.

Zahtjevi se mogu podnositi u Sekretarijatu za poljoprivredu,turizam i vodoprivredu (zgrada Vojnog odsjeka) od ponedeljka 19.08.2024.godine,u terminu od 07-15 časova, objavljeno je na zvaničnom sajtu lokalne uprave.

S tim u vezi, iz resornog Sekretarijata pozivaju poljoprivrednike koji su pretrpjeli štetu da podnesu pojedinačne zahtjeve za sanaciju štete od posledica elementarne nepogode- grada”, istaknuto je na sajtu Opštine Berane.

Kako se podsjeća, snažna oluja praćena gradom zahvatila je dana 14. avgusta teritoriju opštine Berane, izazvavši značajnu štetu na povrtarskim usjevima u nekoliko sela, prvenstveno Donjim Lugama i Donjoj Ržanici.

Epilog elementarne nepogode je uništena gotovo kompletna poljoprivredna proizvodnja povrća u pogođenim mjestima.

K. I.