Delegacija Opštine Petnjica iz Crne Gore na čelu sa predsjednikom Opštine Samirom Agovićem posjetila je ministra u Vladi Srbije, Usamu Zukorlića, sa kojim je održan sastanak na temu bolje saobraćajne povezanosti između opština Petnjica i Tutin.
Delegaciju petnjičke Opštine predvodio je predsjednik Samir Agović, a u delagaciju su još bili: Mehmed Adrović- predsjednik SO, Almir Muratović- odbornik u lokalnom parlamentu i predsjednik Stranke pravde i pomirenja i Almir Pljakić- direktor osnovne škole u Petnjici.
Cilj posjete petnjičke delegacije bio je upoznavanje ministra Zukorlića o potrebi I započetim aktivnostima Opštine Petnjica na putnom povezivanju ove pogranične opštine sa Opštinom Tutin, a samim tim još kvalitetnijim saobraćajnim povezivanjem Crne Gore i Republike Srbije.
Kako je saopštio Samir Agović- na sastanku je dominantno razgovarano o izgradnji savremenog puta Bioča – Petnjica – Tutin, a istaknuta je i potreba otvaranja graničnog prelaza izmedju ove dvije opštine.
“Upoznali smo ministra Zukorlića sa našim planovima I već započetim aktivnostima na izgradnji puta Bioča- Petnjica- granica sa Srbijom I izrazili očekivanje da će I Opština Tutin I Vlada Srbije što prije krenuti u realizaciju tog projekta, kako bi smo kvalitetnom saobraćajnicom povezali naše dvije granične opštine. Napomenuli smo da smo Budžetom opštine opredijelili sredstva I za dalje aktivnosti na izgradnji ovog puta, a razgovarano je I o otvaranju graničnog prelaza između ove dvije opštine, čime bi smo znatno skratili put I tako omogućili građanima sigurniju, bržu I kvalitetniju povezanost. Sa svoje strane, ministar Zukorlić je iskazao zainteresovanost za obje naše ideje, pa se nadamo da će I sa strane Srbije, kao I sa naše biti uloženi dodatni napori da se realizuju pomenuti projekti”, naglasio je Agović.
S. R.