Negativni trendovi iseljavanja sa sjevera Crne Gore nastavili su se i u 2021. godini, pokazuju najnoviji podaci Uprave za statistiku, prema kojima je tu regiju naše države za prvih 10 mjeseci 2021. napustilo 1.200 građana. U tom period, iz Berana je iselilo 147 građana više nego što ih se doselilo.

Epidemiološke mjere protiv širenja koronavirusa biće ublažene do 12. januara naredne godine, kazala je na današnjoj pres konferenciji ministarka zdravlja Jelena Borovinić-Bojović. Svjesni da su građani umorni, kao i aktuelnu povoljnu situaciju odlučili su, kaže, da ublaže mjere.

Nakon jučerašnjeg obraćanja Suzane Pribilović- poslanice DPS, reagovali su iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema (CEDIS). Dostavljeno reagovanje Espona integralno prenosi.

Laboratorije Instituta za javno zdravlje (IJZ), druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije korona virusa završile su analizu 2.177 uzoraka i dijagnostikovale 237 novopozitivnih slučajeva infekcije.

Nakon održane sjednice, saopštenjem za javnost oglasio se Nacionalni savjet za borbu protiv korupcije na visokom nivou. Dostavljeno saopštenje Espona integralno prenosi.

Laboratorije Instituta za javno zdravlje (IJZ), druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije korona virusa završile su analizu 1.085 uzoraka i dijagnostikovale 132 novopozitivna slučaja infekcije.