Usvajanje Budžeta Crne Gore predstavlja temu saopštenja Pokreta “Evropa sad”. Dostavljeno saopštenje Espona integralno prenosi.
Veliki broj amandmana koje su predložili poslanici opozicije, da su se usvojili, država bi ostala bez više od 100 miliona eura, za šta u tu svhu i u ovom trenutku nema realnih mogućnosti.
Podsjećamo javnost da parlamentarna većina nije usvojila rebalans budžeta već u novembru ne bi bilo mogućnosti za isplatu zarada i socijalnih davanja, zbog uvećane potrošnje prethodne Vlade.
Opozicione partije URA i DPS su imale priliku da se kroz većinu koju su uspostavile u 43. Vladi dokažu i implementiraju sve ono što sada populistički predlažu iz opozicije.
Međutim, kakav je odnos bio DPS-a prema prosvjetarima prethodnih decenija javnost vrlo dobro zna. Sa druge strane, takođe javnost je upućena i da nije realizovano više od trećine kapitalnih projekata, dok je URA bila na čelu 43. Vlade, koju je podržao DPS.
Stoga, i naknadna pamet opozicionih DPS-a i URA-e jeste jako dobra vijest za Crnu Goru, ukoliko se radi o iskrenom osvješćenju, a ne o marketinškom pristupu iz redova opozicije kako sada djeluje.
Međutim, oni koji su zajedno srušili 42. Vladu, ovog puta nisu uspjeli da sruše fiskalnu održivost i stabilnost države.
Praksa je pokazala da kad god URA i DPS nešto zajedno rade, to ima katastrofalne posljedice po državu, zaključuje se u saopštenju Pokreta “Evropa sad”.
S. R.