Opština Berane je i zvanično postala pobratim sa Opštinom Rudo.
Naime, delegacija Opštine Berane u sastavu: Đole Lutovac- predsjednik Opštine, Vida Ivanović- predsjednica SO, potpredsjednici Opštine Mira Paunović i Božo Premović boravili su u zvaničnoj posjeti Opštini Rudo, tokom koje je ozvaničeno bratimljenje dvije opštine.
“U delegaciji su bili i direktor Agencije za izgradnju i razvoj Berana Ivan Radević, kao i načelnik Službe za zaštitu i spašavanje Milisav Кorać. Ovim činom potvrđena je dugogodišnja, prirodna i prijateljska saradnja, koja se ovim događajem dodatno osnažuje i nastavlja. Bratimljenje otvara vrata novim mogućnostima saradnje u oblastima kulture, turizma, ekonomije i privrede, sa ciljem unapređenja kvaliteta života građana obje opštine”, navedeno je na zvaničnom sajtu beranske lokalne uprave.
Kako se dodaje, u vremenu kada su povezivanje i zajedništvo od posebnog značaja, Berane i Rudo šalju jasnu poruku da uspješna i iskrena saradnja lokalnih samouprava donosi konkretne rezultate i bolju budućnost za sve.
K. I.