Samir Agović (DPS) ponovo je izbran za predsjednika Opštine Petnjica. Agović je tu funkciju vršio i do danas, kada mu je istekao mandat, a većinskom odlukom odbornika, na održanoj sjednici SO Petnjica, nastaviće da rukovodi radom te Opštine.
Za predlog da Agović dobije novi mandat, glasalo je 16. odbornika, jedan je bio protiv, a jedan uzdržan, dok je dio opozicionih odbornika napustio sjednicu prije glasanja.
Skupština opštine Petnjica broji 31. odbornika, a vladajući DPS je zastupljen sa njih 16.
Podsjetimo, Samir Agović je prvi predsjednik Opštine Petnjica i na njenom čelu je od 2013. godine. Prije toga je bio predsjednik SO Berane u dva mandata 2006- 2013. ( u periodu dok je Petnjica bila dio beranske opštine), a u jednom periodu je bio i poslanik u Skupštini Crne Gore.
S. R.