Upravni odbor Univerziteta Crne Gore, reizabrao je prof.dr Miodraga Boba Radunovića za dekana Medicinskog fakulteta u Podgorici. Novi trogodišnji mandat Radunović će obavljati u period 2021-2024. godine.
Sastankom Upravnog odbora je predsjedavala prof. dr Rajka Glušica, na kojem su razmatrana kadrovska i studentska pitanja, kao i redovno finansijsko poslovanje Univerziteta.
Kako je saopšteno sa UCG, za dekana Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore reizabran je prof. dr Miodrag Radunović, za trogodišnji mandatni period 2021-2024.
''On je izabran na osnovu predloga Vijeća Medicinskog fakulteta, koji je uvažio i rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Božović, imajući u vidu biobibliografske reference kandidata”, istaknuto je iz UCG
Podsjetimo, Miodrag Bobo Radunović je prvi mandat dekana Medicinskog fakulteta obavljao u period 2018- 2021. godina.
Prof. dr Miodrag Bobo Radunović, prije nego je izabran za dekana, bio je dugogodišnji predavač na Medicinskom fakultetu kao i na akademskim postdiplomskim studijama, primijenjenim specijalističkim studijama na Ekonomskom fakultetu u Podgorici.
Predavač je i jedan od najzaslužnijih što je zaživjela i opstala Visoka medicinska škola u Beranama, a radnu karijeru je započeo kao hirurg Opšte bolnice u Beranama, čiji je bio i direktor u dva mandata.
U svojoj karijeri obavljao je funkciju poslanika u Skupštini Crne Gore, ministra rada i socijalnog staranja i ministra zdravlja, a obavljao je i funkciju savjetnika predsjednika Crne Gore.