Za devet od 12 zaštitara koji obezbjeđuju objekte hidrocentrale i vodozahvata u mjestu Kuti nadomak Andrijevice najavljen je otkaz, iako svi oni imaju ugovore sa gradskim Vodovodom na neodređeno vrijeme.

Njihove smjene traže mještani Mjesne zajednice “Đulići” koji su se peticijom obratili lokalnoj vlasti, ali i kabinetu premijera Zdravka Krivokapića. Zahtjev za smjenu obrazložen je  željom mještani da se na tim pozicijama zaposle stanovnici tog kraja, što im je obećala nova lokalna vlast, objavio je Portal CDM.

Radnici koji čekaju da im otkazi zvanično budu uručeni imali su sastanak sa predsjednikom opštine Andrijevica Željkom Ćulafićem, potpredsjenikom Veskom Raketićem kao i predsjednikom Skupštine i direktorom lokanog Vodovoda.

Predsjednik Skupštine Mladen Đukić na sastanku je kazao da ne zna ništa o najavljenim otkazima, a kako kažu radnici, upravo je Đukić jedan od potpisnika peticije kojom se traže otkazi za devet zaštitara”, istakao je CDM.

Nezadovoljni radnici tvrde da je riječ o revanšizmu jer su, kako kažu, politički nepodobni, zaključio je portal.

K. I.