Skupština opštine Bijelo Polje razriješila je izvršne direktore: Esada Mahmutovića (Vodovod „Bistrica“), Muradifa Grbovića (DOO „Komunalno-Lim“) i Ismara Čorovića (DOO „Parking servis“), nakon čega su ista lica imenovana za vršioce dužnosti (v.d.) direktora u pomenutim preduzećima.

Lokalni parlament je usvojio odluke o razrješenju odbora direktora u četiri lokalna javna preduzeća: DOO Vodovod „Bistrica“, DOO „Komunalno-Lim“, DOO „Parking servis“ i DOO „Agencija za prostorno planiranje – Bijelo Polje“.

Istovremeno, usvojen je i predlog o razrješenju Savjeta „Agencije za upravljanje prirodnim dobrima opštine Bijelo Polje“.

Takva odluka donijeta je u cilju hitnog usklađivanja rada preduzeća sa zakonskim propisima i obezbjeđivanja kontinuiteta u njihovom poslovanju.

Odluke su usvojene glasovima predstavnika vlasti koju vrše DPS, BS i ES, a prije glasanja sjednicu su napustili odbornici opozicije.

Izvor: Vijesti