Uprava za saradnju sa dijasporom-iseljenicima uspješno je organizovala sportski dan u Petnjici. Manifestacija je organizovana u prostorijama Bošnjačkog kulturnog centra, na kojoj je učestvovalo preko četrdeset takmičara u disciplinama stoni tenis i šah.
Iz Uprave za saradnju sa dijasporom-iseljenicima ističu da uz veliko prisustvo i učešće dijaspore na sportskom danu u Petnjici, dijaspora je pokazala kao i svakog puta da su uvijek tu da učestvuju i da podrže ovakve i slične događaje, objavio je Portal Radio Petnjica.
“Želimo da se zahvalimo našoj dijaspori na podršci i učešću na uspješnom sportskom danu, kao i svima drugima koji su na bilo koji način podržali sportski dan u Petnjici. Takođe, želimo da istaknemo zahvalnost Šahovskom klubu “Bihor” iz Petnjice, koji su dali veliki doprinos kako bi šahovski turnir bio organizovan na visokom nivou”, citirao je Radio Petnjica navode Uprave za dijasporu.
U narednom periodu, nastojaćemo da kroz slične projekte uključujemo našu dijasporu”, kazali su iz Uprave za saradnju sa dijasporom-iseljenicima, zaključio je portal.
K. I.