Povodom izbora episkopa Joanikija za mitropolita crnogorsko- primorskog čestitku je uputio Tihomir Bogavac- predsjednik Opštine Berane. Čestitku dostavljenu od Biroa za odnose sa javnošću Opštne Berane Espona integralno prenosi.

Predsjednik Opštine  Berane Tihomir Bogavac čestitao je doskorašnjem vladiki Budimljansko Nikšićkom, gospodinu Joanikiju,  izbor za Mitropolita Crnogorsko- primorskog:

,,Neka nam služi na radost, na bolje sjutra i na sobranju svih pravoslavaca, ali i svih drugih vjera i nacija sa kojima imamo suživot na ovim prostorima.

Čestitajući Vam izbor za Mitropolita crnogorsko-primorskog, želim da
Vas Bog blagoslovi u obavljanju Vaše svete službe.

Uvjeren sam da su pravoslavni vjernici, sveštenstvo i svi pripradnici Srpske pravislavne crkve Vašim izborom dobili dostojnog naslednika blaženopočivšeg Mitropolita Amfilohija i da ćete, svojim uzvišenim djelovanjem  uspešno obavljati novu dužnost.

Na mnogaja ljeta"!

Predsjednik Bogavac uputio je čestitke i novoizabranom Episkopu budimljansko-nikšićkom Metodiju i poželio mu dobrodošlicu u Berane gdje je sjedište ove Eparhije, zaključuje se u čestitki.

S. R.