Delegacija pobratimske opštine Vrnjačka Banja na čelu sa predsjednikom, Bobanom Đurovićem, boravila je danas u zvaničnoj posjeti opštini Berane.
“Tim povodom predsjednik Opštine Berane Tihomir Bogavac sa saradnicima održao je radni sastanak sa rukovodstvom Opštine Vrnjačka Banja na kojem je razgovarano o saradnji pobratismkih opština na polju turizma, sporta, kulture, privrede i razmjene iskustava”, saopšteno je iz Biroa za odnose sa javnošću Opštine Berane.
Kako se podsjeća, Opština Berane i Vrnjačka Banja su 2015. godine potpisale sporazum o saradnji u više oblasti. Na sastanku je zaključeno da prostora za saradnju ima mnogo i da se u narednom periodu mogu ostvariti zajednički programi i projekti značajni i od koristi za građane Berana i Vrnjačke Banje.
Nakon sastanka gosti iz Vrnjačke Banje su obišli Polimski muzej i Sportski centar Berane.
S. R.