Završetak radova na izgradnji vodovoda do Gornje Jasikovice znači život za mještane. Taj zaseok pripada MZ Centar, a vodovod do 16 domaćinstava , koliko će se snabdijevati vodom, gradi se u okviru realizacije projekta Vodovoda Murovsko vrelo.
Prema navodima Portala Radio Petnjica, radove je obišao Samir Agović- predsjednik Opštine, sa saradnicima.
Agović je istakao značaj realizacije projekta kojim će stanovnici te MZ dobiti vodu.
„Mještani Gornje Jasikovice nijesu bili predviđeni prvim projektom izgradnje vodovoda Murovsko vrelo da dobiju vodu, pa smo mi kao lokalna uprava uočili nedostatak i na intervenciju lokalnog stanovništva i mjesne zajednice uspjeli smo revidujemo projekat kako bi mještani bili dio velikog vodovoda“, citirao je Radio Petnjica izjavu Agovića.
On je najavio da će vrlo brzo biti završene aktivnosti kada je u pitanju Vodovod Murovsko vrelo.
Agović je poručio da vjeruje da će građani ovog zaseoka imati kvalitetniji život i da će njihovo bavljenje poljoprivredom umnogome olakšati rad kao i da će u narednom periodu voditi računa da se kvalitetno povežu putem sa glavnom saobraćajnicom, koja ovaj zaseok povezuje sa centrom Opštine, zaključio je portal.
K. I.