Radnici više nekadašnjih fabrika i preduzeća u Beranama ukazali su da su revizije privatizacija nužne sa stanovišta budućih generacija i da ni jedan slučaj privatizacije ili stečaja ne može zastarati.

Bivša fabrika termoizolacione i ventilacione opreme „Termovent“ poslovala je svojevremeno u sastavu istoimene kompanije iz Beograda, a preduzeće je godinama bilo rentabilno.

Da u Beranama nije uspjela skoro nijedna privatizacija nekad uspješnih privrednih kolektiva ukazuju i nekadašnji Obodov pogon na Rudešu, koji je upošljavao i do sto radnika.

Fabrika je zatvorena 2008. godine, da bi kasnije skoro sve mašina i oprema otišli u staro gvožđe. Bivši radnici tvrde da se radilo o vrijednoj liniji, zahvaljujući kojoj su se proizvodili kvalitetni kondezatori za zamrzivače i frižidere. Navode da su ti proizvodi uglavnom odlazili za Italiju, i da se radilo o fabrici koja je godinama veoma uspješno i rentabilno poslovala.

U Beranama je potpisan ugovor o izgradnji Kuće poljoprivrede, značajne infrastrukturne i institucionalne investicije namijenjene jačanju podrške razvoju poljoprivrede na sjeveru Crne Gore, saopšteno je iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

Predsjednik Opštine Pljevlja, dr Dario Vraneš, potpisao je ugovore sa dvanaest preduzetnika čiji su biznis planovi, prema ocjeni komisije, ocijenjeni kao najbolji, na javnom pozivu za podršku razvoju preduzetništva i turizma i ženskog preduzetništva.

Ovih dana se navršilo 17 godina od kako je srušena beranska Ciglana. Radi se o najstarijem privrednom kolektivu u tom gradu, koji se prilikom uništavanja preduzeća nalazio u vlasništvu podgoričkog preduzeća Katel.

Da osim juga, brojni turisti rado dolaze i na sjever, govore podaci. Nezaobilazni skroman grad, ali sa bogatom ponudom je Berane.