Bivši radnici beranskog “Simon vojaža”, zatražiće da se preispita proces stečaja u ovoj kompaniji, kao i to kako je cijena, tokom šest licitacija, sa 2,3 miliona, pala na svega 704 hiljade eura, za cjelokupnu imovinu.

Tekst pod naslovom “Umjesto 80 miliona od prodate struje, zaradiće sedam miliona od prodatog uglja”, utemeljen na analizama “anonimnog izvora iz Rudnika uglja”, predstavlja jedan od naručenih bezvrijednih pisanija koja imaju za cilj isključivo diskreditaciju Rudnika uglja AD Pljevlja navodi se u reagovanju iz te kompanije.

Na održanoj 10. sjednici, Vlada Crne Gore je usvojila Informacija o nadoknadi sredstava opštinama po osnovu implementacije Programa “Evropa sad”.

Ministar ekonomskog razvoja i turizma Goran Đurović posjetio je Bijelo Polje gdje se sastao sa predsjednikom opštine Petrom Smolovićem.

Bivši radnici “Vektre Jakić” u utorak, 28. juna u 11h zakazali su okupljanje ispred zgrade Opštine Pljevlja.

Predstavnici bivših radnika privrednih kolektiva sa područja beranske opštine, koji su u tranzicionim procesima ostali bez posla pozvali su nadležne institucije da izvrše reviziju njihovih penzija. Kazali su da su njihova primanja ravna socijalnim davanjima i da ne mogu da zadovolje njihove najosnovnije životne potrebe.

Pitanje upućeno premijeru Dritanu Abazoviću da li će pozvati specijalnog tužioca da ispita rad menadžmenta kompanija koji su od stabilnih preduzeća pretvorena u gubitaše predstavlja temu saopštenja DPS-a. Dostavljeno saopštenje Espona integralno prenosi.